Σύνδεσμος Διευθυντών Κλινικών Εργαστηρίων, Βιοϊατρικών και Κλινικών Εργαστηριακών Επιστημόνων

Ο Σύνδεσμος, που καθιερώθηκε το 2006, είναι η μόνη αναγνωρισμένη επαγγελματική οργάνωση των Εργαστηριακών και Βιοϊατρικών Επιστημόνων στην Κύπρο από το Υπουργείο Υγείας.

Περισσότερα

Λίστα Κλινικών Εργαστηρίων

Laboratory Address City Contact
Alexis Tingerides Nicosia
  • alexis@biochecklab.com
Anastasia Panayiotou Limassol
  • nassia.panayiotou@yahoo.com
Andreas Adamou Nicosia
  • info@adamoulab.com
Andreas Evangelou Larnaca
  • lab@biodiagnostiki.com
Andreas Kirkillis Larnaca
  • kirkillislab@cytanet.com.cy
Andreas Nicolaou Larnaca
  • anclinical@gmail.com
Andri Theodosiou Limassol
  • neogenesisa.t@gmail.com
Antria Theodorou Nicosia
  • mdl@medicquest.net
Athos Constantinides Nicosia
  • chemicalpc@cytanet.com.cy
Biodiagnosis Clinical Laboratory -Evi Charalambous 31A Ilia Kannaourou, Ypsonas, 4187 Limassol Limassol
  • Tel: 25341888
  • Fax: 25342888
  • info@biodiagnosis.eu
BIOMEDICAL LAB CHARIS CHARILAOU LTD Charis Charilaou 41 ARCH.MAKARIOU 1065 OFF. 22 Nicosia
Biomedical Laboratory Georgia Laouri Λεωφ. Αλεξανδρου Παπαγου 118 Paphos
  • Tel: 26938332
  • Fax: 26952916
  • geolab@cytanet.com.cy
C.D. DNA Biomedical Science Lab Ltd (ΧΗΜΕΙΟ ΔΙΟΓΕΝΟΥΣ) Σταδίου 58, Στρόβολος 2058 Nicosia
CentraLab Diagnostic Center Ltd ΠΥΓΜΑΛΙΩΝΟΣ 47,ΠΑΦΟΣ Paphos
  • Tel: 26949977
  • Fax: 26222701
  • centralabdiagnostics@cytanet.com.cy
Chara Georgiadou PINADOU 12 - ALKEOU 8 Nicosia
  • Tel: 22750888
  • Fax: 22767057
  • chara_geo@hotmail.com
Charis Mavromoustakis Nicosia
  • charism@cytanet.com.cy
Charis Tymvios Dr. Nicosia
  • c.tymvios@bhsdiagnostics.com
Chem-Lab Clinical Laboratory (Sotos Mannarides) 20, Themistoclis Dervis 1066, NICOSIA Nicosia
Christakis Christofi Limassol
  • biotest@cytanet.com.cy
Christiana Kolocassidou-Nicolaidou Limassol
  • cristina1@cytanet.com.cy
Christina Hadlipanayi Limassol
  • info@analysis-ch.com
Christos Pampakerides Limassol
  • pampas@cytanet.com.cy
Constantinos Giannoukas Larnaca
  • gianoukas@cytanet.com.cy
Costas Stavrides Nicosia
  • cstavrides@gmail.com
Demetriou Maro & Ero Clinical Laboratory Gregory Afxentiou Ave. and Styl. Lena Corner, Academia Centre, Shop 39 Larnaca
Demetris Tsangaris Larnaca
Despoina Xenofontos Nicosia
Dimitra Papadamou Larnaca
  • d.papadamou@medihospital.com.cy
Eleana Hadjisolomou 31, Georgiou Neophytou, 4006, Mesa Geitonia Limassol
  • Tel: 25355523
  • info@medanalysislab.com
ELENA APOSTOLOU Agiou Georgiou 68, Ipsonas, 4188, Limassol Limassol
  • Tel: 99200771
  • elenaapkyr@hotmail.com
ELENA PANAGI - ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ - ΚΛΙΝΙΚΑ ΧΗΜΕΙΑ ΕΛΕΝΑ ΠΑΝΑΓΗ 1, Armenikis Ekklisias Street, Larnaca, Cyprus 6022 Larnaca
  • Tel: 24505666
  • Fax: 24505665
  • panagimedlabs@cytanet.com.cy
Elena Papavasileiou Nicosia
  • elena.clinilab@cytanet.com.cy
Eleni Kazazi Larnaca
  • elenikazazi60@gmail.com
Eleni Pala Λεωφόρος Ελλάδος 49, 8020, Πάφος Paphos
  • Tel: 26955355
  • Fax: 26955365
  • medipalas@cytanet.com.cy
Elizabeth Constantinidou Nicosia
  • constantinidou.e@hotmail.com
Elli Pipi Nicosia
  • elli.pipi@apollonion.cm.cy
Fotini Stylianou - Triarou(LITOMAN LAB CO LTD) Soteras 6A, Limni Medical Center Famagusta
  • Tel: 23828323
  • Fax: 23744404
  • litomanlab@cytanet.com
Frixos Demosthenous Nicosia
  • info@frixosla.com
Gavriel Georgiades (GEOLAB) Ifigeneias 31, Flat 101 Nicosia
  • Tel: 22001594
  • Fax: 22001596
  • gabrielgeorgiades@hotmail.com
GENESIS clinical lab 2, chrysanthou episkopou pafou str. Limassol
  • Tel: 25828828
  • Fax: 25828830
  • androula1genesis@cytanet.com.cy
George Avraamides Nicosia
  • amedicallab@cytanet.com.cy
George Kefalas Clinical Lab Λεωφ. Στροβόλου 113, Γραφείο 106, Στρόβολος 2042 Nicosia
  • Tel: 22313298
  • Fax: 22427182
  • kefalaslab@gmail.com
George Themistokleous Limassol
  • thgeorge1@cytanet.com.cy
Georgia Christofi Limassol
  • ximeiopeo@hotmail.com
Georgia Ioannou Limassol
  • georgiaxioannou@yahoo.com
Georgia Theocharous Limassol
Georgios Georgiades Nicosia
  • geolaboratory@cytanet.com.cy
Georgios Mitis Nicosia
  • gmitis@cytanet.com.cy
Iasis Hospital Clinical laboratory 8, Voriou Epirou, 8036 Paphos, P.O BOX 62815 Paphos
  • Tel: 26848484
  • Fax: 26848300
  • polydorousg@gmail.com
Ioanna Hadjipapa Limassol
Ioanna Krentou Nicosia
  • ikrentou@cytanet.com.cy
Julia Fetta Paphos
  • julia.fetta@gmail.com
Kate Loucaidou-Hadjikyriakou Nicosia
  • katelook@cytanet.com.cy
Kika Lakotrypi Papa Vasili Michailidi 6, 3026 Limassol
  • Tel: 25343342
  • Fax: 25342754
  • kikalakotrypilab@gmail.com
Kyriaki Christodoulou Limassol
  • kiki.christodoulou@icloud.com
Kyriakos Lambrou Larnaca
  • lambrou.lab@cytanet.com.cy
Kyriakos Yiannoukas Nicosia
  • kyiannouka@gmail.com
LABORATORY CENTRE,NIKI LOIZIDOU SAVVIDOU VORIOU IPIROU 49 A,LEONTIOU CENTRE,BLOCK B, POB 56331, PC 3306 Limassol
  • Tel: 25364333
  • Fax: 25348441
  • niki.loizidou@cytanet.com.cy
Lada Tsamourlidou Limassol
  • qqclaboratory@gmail.com
Lucas Konomou Spyrou Kyprianou 86, Joanna Court, apt 303, 6052 Larnaca
  • Tel: 24662565
  • Fax: 24661666
  • elabcy2@gmail.com
Manolis Stylianou Soteras 6A, Lito Private Hospital Famagusta
  • Tel: 23829999
  • Fax: 23825060
  • litomanlab@cytanet.com
Maria & Athenoula Neou Famagusta
  • amneou@cytanet.com.cy
Maria & Athenoula Neou Famagusta
  • athinaneou@icloud.com
Maria Lemoniadou Leof.Larnacos 58B,2101 Aglantzia Nicosia
  • Tel: 22340301
  • Fax: 22331695
  • maria.lemoniadou@hotmail.com
Maria Xynisteri Nicosia
Marina Iordanou Limassol
Marios Eracleous Λεμεσός Limassol
  • Tel: 25355022
  • Fax: 25355077
  • marios.eracleous@icloud.com
Mary Kari - Papadopoulou 7, Ayias Zonis Street, 3027 Limassol Limassol
  • Tel: 25374024
  • Fax: 25374024
  • mary.kari@cytanet.com.cy
Miriam Konomou - K. L. Clinical Laboratory Center LTD Makariou 44, Alison Court 12, apt 105, 7102 Aradippou Larnaca
MPN UNILAB Nicosia
  • mariella1@cytanet.com.cy
Nayia Ioannou - Ellina Limassol
Nectarios Nicolaou Nicosia
Neophytos P. Mavroudes Aginoros 4b Limassol
  • Tel: 25374636
  • Fax: 25373685
  • stavrospn@gmail.com
Nicos Papaloizou Μιχαήλ Ολυμπίου 10Γ, Δάλι Nicosia
  • Tel: 22523443
  • Fax: 22525678
  • labnick1@cytanet.com.cy
Niki Asprou - Vyride Nicosia
  • vyrides-clinic@cytanet.com.cy
Nonis Clinical Laboratory Gregory Afxentiou 5, Iokasti A flat 11,4003 Limassol
Odysseas Georgiades PINADOU 12 - ALKEOU 8 Nicosia
  • Tel: 22750888
  • Fax: 22767057
  • odysseaslab@cytanet.com.cy
Panayiota Nicolaou Spanou Larnaca
  • spanou.nic.pan@gmail.com
Panayiotis Fysentzides Larnaca
  • fisentzideslab@cytanet.com.cy
Panayiotis Georgallides Larnaca
Panayiotis Hadjikoumis Nicosia
Panayiotis Vorkas Paphos
  • pvorkas@lifebanklab.com
Paul Mason Paphos
  • paulmason212@gmail.com
Pavlos Neophytou Dr. 5 Kimonos Nicosia
Petros C. Loizou Dr. [PCLOIZOU LABS LTD] 4 Soteras 5286 Paralimni Famagusta
  • Tel: 23829235
  • Fax: 23829236
  • pcloizou@cytanet.com.cy
Procopis Petri Famagusta
  • petri.p@cytanet.com.cy
P.Z Agapiou Diagnostiki Lemesou Sofias tsirou 9, Toulla Court 3, Flat 11 Limassol
Rudas Lab 8, Kyriacos Matsis Ave, Ay. Omoloyites 1062, Office 401 Nicosia
SAVVAS OMORPHOS Dr 8, Bouboulinas street, flat 2, 1060 Nicosia Nicosia
  • Tel: 22764402
  • Fax: 22750848
  • somorfos@spidernet.com.cy
Sofia Polydorou Paphos
  • sofia.polydorou@wlv.ac.uk
Spyroula Christou Limassol
Stefanos Yioukkas Paphos
  • info@diagnosislabcenter.com
Stella Nicolaou Nicosia
Sylva Panteldou Penelopis Delta 9, 1076 Nicosia
  • Tel: 22458414
  • Fax: 22458415
  • pantes.lab@cytanet.com.cy
Sylvie Revol Paphos
  • lab@bluecross.com.cy
Themoula Themistokleous Nicosia
  • themistokleous@yahoo.gr
Theodoros Apostolou Clinical Laboratory Leoforos Konstantinou kai Evripidi 24 Limassol
  • Tel: 25363100
  • Fax: 25363200
  • theodoros.ap@hotmail.com
TOULA EYDOKIOY ΑNDREA DIMITRIOU 16 8021 Paphos
  • Tel: 99574880
  • Fax: 26937355
  • toula.lab@gmail.com
Toula Papaxenofontos Paphos
  • papaxetoula@cytanet.com.cy
Vasoula Koutouna Famagusta
  • vkoutouna@cytanet.com.cy
Zacharias Kallis Nicosia
  • zacharias.kallis@lifelinecordblood.com

Ενημέρωση

EUROPEAN COMMISSION DIRECTORATE-GENERAL FOR HEALTH AND FOOD SAFETY (Ninth update: 21 December 2021)

EU health preparedness: A common list of COVID-19 rapid antigen tests A common standardised set of data to be included in COVID19 test result certificates and A common list of COVID-19 laboratory

Έγκαιρη ενημέρωση πλατφόρμας ERLY με το αποτέλεσμα από εξέταση PCR ή από Rapid test αντιγόνου

Έγκαιρη ενημέρωση πλατφόρμας ERLY με το αποτέλεσμα από εξέταση PCR ή από Rapid test αντιγόνου

Δημόσια κρίση προσχεδίου prEN ISO 15189

Δημόσια κρίση του προσχεδίου του προτύπου prEN ISO 15189 Medical laboratories - Requirements for quality and competence (ISO/DIS 15189:2021) Ο CYS ως πλήρες μέλος των Ευρωπαϊκών & Διεθνών Ο

Επικοινωνήστε μαζί μας

Τηλέφωνο
(+357) 22758858
(+357) 25740042